Série večerních dílen pohybu a zpěvu – pozvánka na setkání

Zveme vás na dvě nové večerní dílny:

Hlasem, prostorem a časem – 4 večerní dílny zpěvu v Káznici – 24.5., 31.5., 7.6., 28.6. (vždy od 18:30 do 20:30)

Co tu zažijete?
Poznáte víc svůj hlas a rozšíříte si paletu možností, co s ním jde dělat. Naučíte se písničky z různých zemí ve vícehlasech, které jim dávají jejich specifické kouzlo. Budeme si hodně hrát, improvizovat a objevovat. Vítaní jsou všichni.
Kdo kurz povede?
Pavla Kopřivová se věnuje práci s hlasem a zpěvu přes 15 let. Sbírá lidové písničky a vícehlasy různých etnik. Učí je na dílnách v Česku a v zahraničí. Žije v Brně a vede tu ženský sbor. Vyvíjí vlastní metody učení zpěvu založené na hře a nejjednodušších principech. Baví ji prozkoumávat různé barvy hlasu, souzvuky a vyprávění příběhů skrze písničky. Sní o tom, aby si lidi byli blízko a zažívali pospolitost a zkouší to pomocí hlasu 🙂.
Dílny probíhají v rámci projektu Centrum Platan. Účast na nich je bezplatná a jsou určeny lidem, kteří mají nějakou zkušenost s psychickými obtížemi.
V případě zájmu prosíme o přihlášení na e-mail centrum.platan@tripitaka.cz nebo na Messenger.

Radostná mysl v tančícím těle: 5 pohybově-tanečních setkání – 30.5., 6.6., 13.6., 20.6., 27.6. (vždy od 17:00 do 18:30)

Cílem série pěti setkání je uvolnění mysli skrze tanec, pěstování laskavého přístupu k vlastnímu tělu a pohybu, vnímání vlastního těla kreativním neodsuzujícím způsobem. Setkání jsou určena pro ty, kteří mají chuť se odpoutat od zahlušujících myšlenek a rozvíjet vnímavost k sobě i okolnímu světu skrze pohyb. Není nutné mít za sebou jakoukoli pohybovou průpravu. Vycházet budeme jak z civilního pohybu a spontánního tance, tak z drobných nenáročných choreografií. Tančit budeme jako jednotlivci i ve skupině. Budeme se nořit do obrazů a daných kvalit, jež podporují stabilitu, otevřenost a proudění tvůrčí energie a přivádějí mysl k přítomnému okamžiku.

Setkávat se budeme vždy v pondělí (30.5., 6.6., 13.6., 20.6. a 27.6.) v čase od 17:00 do 18:30. První setkání proběhne 30.5.2022 a v tomto termínu je možné přijít, ochutnat a dále se rozmyslet, zda pokračovat i následující termíny. Vstup je volný. Jedná se o akce Centra Platan, určeny jsou tedy především pro osoby, které mají zkušenost s psychickými potížemi jakéhokoliv charakteru. Těší se na vás lektorka Silvie Kudelová!