Oznámení o plánovaném ukončení projektu ke konci roku 2022

Milí příznivci a milé příznivkyně Centra Platan,

naše tříleté období činnosti se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Těžko se nám to píše – s mnohými z vás jsme toho společně mnoho zažili a mnoho nás to naučilo. Jsme za celý tým centra vděční, že jsme dostali díky podpoře EU příležitost nabízet lidem s psychickými potížemi jedinečný přístup a možnosti, které nejsou v českém kontextu zatím zcela běžné. Setkali jsme se se spoustou lidských příběhů, které v nás rezonovaly a jsme vděční, že jsme mohli být součástí některých pozitivních změn v životech našich klientů a klientek.

V následujících 3 měsících (říjen – prosinec) je ještě možné navštěvovat naše svépomocné skupiny a arteterapeutické dílny (více informací zde v aktualitách nebo na facebooku centra), nábor do individuální a skupinové terapie už je zastaven. S koncem roku (pro klienty a klientky datem 22. 12. 2022) bude projekt Centra Platan plánovaně ukončen. Možnosti navazujících projektů pro rok 2023 jsou zatím v jednání, je však nyní více než pravděpodobné, že Platan ve své aktuální podobě pokračovat nebude. Pokud by se nám podařilo část nabídky s odstupem několika měsíců znovu obnovit, budeme vás o tom informovat.

Děkujeme za všechno – za váš zájem; za naše spolupráce; za čas, který jsme mohli společně trávit ve specifické atmosféře budovy brněnské Káznice a za to, že jsme mohli tímto projektem přispět alespoň na pár let k vytváření lidštějšího a individuálnějšího přístupu v české psychiatrické péči. Pojďme si tedy ještě užít týdny, které nás v tomto roce čekají a ve kterých jsme tu ještě stále pro vás.

Váš tým Centra Platan